Cvičenie BODY WORK PILATES so Zuzanou Líškovou | Medibalance - Centrum výživy a redukcie hmotnosti

Spevnenie celého tela, posilnenie brušných, chrbtových svalov a svalov panvového dna, spaľovanie kalórií, podpora chudnutia

Najúčinnejší cvičebný program zameraný na tvarovanie štíhlej postavy, udržanie telesnej kondície a zdokonalene kooordinácie pohybov a správneho postoja. Pri cvičení sa využíva vlastná váha tela, prípadne sa používajú rôzne posilňovacie pomôcky (činky, fit lopty, aeróbne gumy).

BODY WOKR PILATES je vhodný pre ľudí všetkých vekových kategórií, fyzicky aktívnych, aj úplných začiatočníkov ako aj pre tých, ktorí chcú schudnúť, trpia chronickými bolesťami chrbtice, kĺbov, ktorí sú po úraze. Výsledkom pravidelného cvičenia je silné, ohybné telo s predĺženými svalmi a celková duševná pohoda.

BODY WORK PILATES stavia na spevnení "centra" tela, vďaka čomu je celé telo vyvážené a vyformované. Všetky pohyby vychádzajú z brušných svalov a svalov chrbta. Sú vymyslené tak, aby pracovali menšie a hlbšie svaly, ktoré napomáhajú väčším, povrchovým svalom a zároveň, aby danú svalovú oblasť natiahli.

Cvičenie je intenzívne a jeho kvalita je vždy dôležitejšia než jeho kvantita. Sústreďuje sa na hlboký svalový stabilizačný systém, teda na malé neviditeľné svaly, tzv. hĺbkové, ktoré držia našu kostru. Využíva viaceré ľahké aeróbne a posilňovacie techniky.

Intenzívne a neprerušované cvičenie priaznivo ovplyvňuje metabolizmus organizmu, čo vedie k úbytku tukových zásob a zoštíhleniu v oblasti bokov, stehien a pásu.

BODY WORK PILATES je formou cvičenia, vďaka ktorému lepšie znášame stres moderného života. Ide o cvičenie, pri ktorom sa v prvom rade uvoľníme a zabudneme na každodenný zhon, zároveň si dokonalo precvičíme naše uponáhľané telo.

PRIAZNIVÉ ÚČINKY CVIČENIA

  • spaľovanie kalórií a podpora redukcie prebytočných kilogramov
  • zoštíhlenie a tvarovanie postavy
  • zlepšenie techniky dýchania
  • kompenzácia sedavého životného štýlu
  • precvičenie celého tela od hlavy až po päty
  • odstránenie bolestí a svalových disbalancií

Precvičuje Zuzana Líšková certifikovaná výživová poradkyňa a precvičovateľka BODY WORK PILATES.

Cvičenia prebiehajú 2x týždenne v priestoroch fitness centra VICTORY FITNESS, ktoré sa nachádza v Bratislave na Košickej 49 v komplexe VIKTÓRIA.