Naša klientka Lívia považuje metabolic balance® za najlepšie životné rozhodnutie. Prečítajte si jej príbeh | Medibalance - Centrum výživy a redukcie hmotnosti

V živote som musela urobiť množstvo rozhodnutí, ale toto bolo asi to úplne najlepšie, ktoré nikdy neoľutujem. Som veľmi šťastná, že som sa takto rozhodla.

Vždy som túžila byť ako tie dievčatá, čo môžu hocičo pojesť, a sú ako prútik. Ja bohužiaľ nie som tento typ, a už som sa naozaj dostala do štádia, kedy som mala pocit, že priberám aj zo vzduchu, nakoľko som si myslela, že sa stravujem viac-menej celkom fajn.

Skutočne som sa už cítila veľmi zle vo vlastnom tele. Nerada som chodila medzi ľudí, vyhýbala som sa väčšine akcií, nemala som žiadne, ale že žiadne sebavedomie a radšej som ostávala sama doma, za čo som bola medzi ľuďmi považovaná za nespoločenskú a doslova divnú.

 

Keď sa mi dostalo do uší o tejto metóde, okamžite som nad tým mávla rukou a nič viac som nechcela o tom počuť, lebo ma to vôbec nezaujímalo. Pomyslela som si len jedno, že je to zase len nejaká hlúposť. Neskôr (nakoľko mi predsa len niečo stihli o tom povedať), mi to začalo trochu chodiť po rozume až som si začala o tom zisťovať viac. No akonáhle som zistila koľko to stojí, okamžite som to zavrhla po druhýkrát. laugh

S odstupom času mi to opäť začalo vŕtať v hlave, a tá predstava ,že by som niekedy v budúcnosti mohla raz vyzerať lepšie (konečne sa páčiť sama sebe), a hlavne sa aj cítiť lepšie, ma donútila ísť do toho a obetovať tých „pár eur“. Vtedy to bola pre mňa nehorázna suma za také niečo, hlavne keď som netušila, či mi to vôbec aspoň trochu pomôže. Bála som sa čo ma čaká, a či nájdem v sebe dosť sebazaprenia, aby som to vydržala....a vlastne, že čo bude potom, aj keď to nejakú dobu vydržím, schudnem nejaké to kilečko, ale čo potom? Nachvíľu budem lepšie vyzerať, a potom, keď to už ďalej nevydržím dodržiavať sa vrátim do starých koľají? To boli otázky, ktoré ma odrádzali zaplatiť za to také peniaze. Dnes sa nad tou sumou už len pousmejem, pretože to bolo najlepšie investovaných 380 € do samej seba, a teraz neľutujem ani jedno euro.

Pre mňa boli prvé dva očistné dni úplne že neznesiteľné, nakoľko som sa práve počas týchto dní ocitla na grilovačke, kde sa jedlo a pilo všetko možné – nemožné, a ja som sa mohla tak akurát len pozerať a čuchať tie vône. A tie neustále otázky do ľudí, Prečo si nechceš dať? A čo si chorá? A tebe také nechutí? Chodila som sa vyplakať, kde ma nikto nevidel, pretože som nezvládala cítiť tie vône. No proste celé zle!!

Ale na druhej strane to bola pre mňa veľká skúška, ktorú som vydržala a prvýkrát som bola na seba naozaj pyšná, pretože ja som bývala veľký papkáč, a milovala som jedlo.  

Nasledovné dva týždne boli pre mňa trápenie. Veľmi mi vadilo, že sa musím tak prísne stravovať, všetko si vážiť, obmedzovať sa, zatiaľ čo môj priateľ vypapkával pizzu, čokoládky a popíjal vínko. Nepríjemné to bolo najmä z toho dôvodu, že som nevedela, či toto trápenie a obmedzovanie má vôbec nejaký význam, a či sa to na mne aj odrazí.

Prvé meranie po dvoch týždňom bolo pre mňa zlomové. Nakoľko som zrazu videla výsledky. Za dva týždne išli dole 4 kg, čo bol pre mňa ohromný výsledok.

 

Neverila som, že mohlo ísť toľko dole bez akéhokoľvek cvičenia a hladovania. Hoci na jednej strane som sa musela obmedzovať pri výbere potravín, tak na druhej strane - netrpela som hladom!

Po týchto prvých výsledok som bola oveľa viac motivovaná, lebo som videla, že to naozaj funguje! Omnoho lepšie sa mi to psychicky zvládalo, zrazu som bez problémov dodržiavala jedálniček, nebola som tak nervózna z toho, že si nemôžem dať to čo ostatní. Ani neviem ako, a išlo to zrazu samo.  

Okrem redukcie hmotnosti (z čoho sa mimoriadne teším) mi to prinieslo kopec iných pozitív. Hlavne mi to vyriešilo jeden zdravotný ženský problém, s ktorých som bojovala niekoľko rokov, a neustále do mňa doktorka tlačila len hormonálne tabletky.

 

Zrazu po zredukovaní sa to samo od seba upravilo tak, že tabletky nepotrebujem vôbec! Aj doktorka mi potvrdila, že to mohlo byť vo veľkej miere spôsobované nadmerným množstvom vnútrobrušného tuku, na základe ktorého telo vyvolávalo nesprávne impulzy, a tie sa potom odrážali do môjho zdravotného problému. 

Ďalším plusom pre mňa je to, že mi úplne, ale že úplne prestali chutiť sladené nápoje (cola, vinea, džúsy, atď.), ktoré som pred tým zbožňovala. V tomto smere sami mi výrazne zmenili chute, a keď sa stane, že si náhodou z takého nápoja trošku odpijem, tak ma až strasie aké je to hnusne sladké, a len sa utvrdím v tom, že mi to proste nechutí.smiley

A nakoniec pre mňa tá najkrajšia odmena z toho všetkého. Tie ohlasy okolia plné obdivu a prekvapené výrazy ľudí, ktorí ma nejakú tú dobu nevideli – to je pocit na nezaplatenie. Ako som na začiatku spomínala, že som bola nespoločenská, tak toto sa výrazne zmenilo a túto zmenu, nie len fyzickú, ale tiež v správaní si všimlo aj okolie.

Nabrala som sebavedomie (konečne sa páčim sama sebe a dobre sa cítim), vyžaruje zo mňa údajne oveľa lepšia energia, viac sa usmievam a teším sa na každé jedno stretnutie či s rodinou alebo známymi. Dokonca takéto stretnutie vyhľadávam, pretože už nechcem byť zatvorená sama doma, skrývať sa pred svetom, ale chcem chodiť medzi ľudí, lebo som konečne na seba pyšná (samozrejme v rámci zdravého rozumu).laugh 

 

Tiež ma mimoriadne potešilo, keď sa na základe mojich pozitívnych výsledkov s touto metódou, začala o to viac zaujímať aj jedna moja známa (okrem nej a mnoho ďalších), ktorá sa najskôr tomu veľmi bránila, lebo sa jej to zdalo príliš drahé, a nevedela si predstaviť vzdať sa jedla, ktoré tak zbožňuje. Ale s odstupom času, a po viacerých stretnutiach, kde sme to neustále rozoberali, sa rozhodla, že to skúsi. A teraz má za sebou už prvé tri týždne a darí sa jej fantasticky. Je z toho nadšená, a veľmi mi je za to vďačná, že sa vďaka mne k tomu nakoniec odhodlala.

Aby som tu nehovorila len o samých pozitívach, má to aj jedno veľké mííínus. Musela som vymeniť komplet celý šatník, nakoľko som z veľkosti 40, išla na veľkosť 34-36 a to riadne lezie do peňazí. Teraz už len čakám na povianočné výpredaje ako na spasenie.laugh 

Hoci je dôležité dodržiavať určený druh potravín, veľkosť porcii a časový harmonogram, neznamená to, že si už nikdy nemôžem dať nič iné.

A to sa mi na tom páči, že hoci niekedy zhreším, neodrazí sa to hneď na mojej váhe, tak ako jojo efekt pri nejakej krátkodobej diéte, pretože metabolizmus už funguje správne, a dokáže to spracovať bez akýchkoľvek problémov. Samozrejme nesmie to zájsť až príliš ďaleko s tým hrešením, aby sa metabolizmus opäť nepokazil.

 

Je síce dôležité si pohladiť na duši aj niečím mimo jedálnička, ale vedieť sa po takomto prehrešku opäť vrátiť k svojmu určenému jedálničku, aby sa nestalo, že sa pomaly vrátime k pôvodným, nesprávnym návykom stravovania.

ALE aj v tomto prípade pevne verím, a som presvedčená, že aj keby takáto situácia nastala (napríklad počas tehotenstva), stále mám to svoje „know how“ ako opäť dosiahnuť svoje ciele a môžem si byť istá, že keď to budem dodržiavať, výsledok sa čoskoro dostaví, pretože to proste funguje.

Už teraz chápem, prečo mi bolo na začiatku povedané, že to nie je diéta, ale životný štýl, a to na celý život. wink