Telová mezoterapia | Medibalance - Centrum výživy a redukcie hmotnosti

Inovatívna metóda, ktorá ponúka vysokoúčinné telové ošetrenie na báze zavádzania účinných látok do kože pomocou derma rollera

Priehlbinky na koži, strata elasticity a „pomarančový efekt“ dokážu poriadne potrápiť. Strašiak menom celulitída sa pritom netýka iba žien s kilami navyše. Vzniká ako dôsledok nadmerného množstva toxínov a kyselín, ktoré látková výmena ženy nedokáže spracovať a vylúčiť z organizmu.

Telová mezoterapia je vysokoúčinná metóda v boji s celulitídu. Spočíva v zapracovávaní účinnej látky do pokožky pri intenzívnom rolovaní mikroihličkami po tele. 

Mezoterapia je zavádzanie účinných látok do kože pomocou aplikácie tzv. mikroihičiek. Mezoterapia za sebou nezanecháva žiadne stopy, okrem mierneho opuchu a začervenania, ktoré však mizne do niekoľkých hodín až dní od aplikácie. Práve vďaka aplikácií derma rollerom, ktorým sa vykonáva mezoterapia sa do kože dostanie niekoľko násobne viac účinných látok, ktoré práve potláčajú vznik, či samotnú celulitídu.

PRIEBEH PROCEDÚRY

Procedúra zahŕňa peeling problémových partií, aplikáciu aktívneho séra PBSLIM derma rollerom, spevňujúcu masáž a zapracovanie séra PBSMOOTH do pokožky. Povrchovo pôsobiaci derma roller zasahuje určitú vrstvu pokožky, uľahčuje prienik aktívnej látky do pleti a súčasne pôsobí ako špeciálna masáž podporujúca tvorbu kolagénu.

PRIAZNIVÉ ÚČINKY PROCEDÚRY

  • obnova mladistvého vzhľadu pokožky
  • revitalizácia, rehydratácia a spevnenie pokožky
  • eliminácia celulitídy v oblasti dolných končatín
  • redukcia strií a jazvičiek

Pôsobenie derma rollera je založené na schopnosti podporovať spustenie vlastných samoregeneračných procesov, čím sa uvoľňuje nahromadený podkožný tuk, zlepšuje sa prekrvenie a aktivuje sa tvorba nového kolagénu a elastínu. Vstup mikroihlíc do kože stimuluje nervové zakončenia v škáre a podkoží, no ihlice sú tak tenké, že pri doporučenom spôsobe použitia nevyvolávajú poškodenie pokožky. Tým zostáva zachovaná ochranná funkcia pokožky. Napriek tomu, stimulácia koncových nervových zakončení spúšťa celú škálu fyziologických reakcií, ktoré vedú k procesu hojenia.

Pre dosiahnutie priaznivého výsledku je potrebné procedúru absolvovať aspoň 8-12 procedúr pri pravidelnej návšteve centra 1x do týždňa.