Výživové poradenstvo | Medibalance - Centrum výživy a redukcie hmotnosti
Individuálny výživový program NUTRIPLAN
349,00 €
Viac info
Výživový program NUTRIPLAN ONLINE
239,00 €
Viac info
Výživový program NUTRIPLAN VIDEO
89,90 €
Viac info
Výživová konzultácia jednorázová
29,00 €
Viac info

Ako napraviť fungovanie metabolizmu a efektívne zredukovať hmotnosť

Snažíte sa schudnúť a nedarí sa vám? Cítite sa unavený a vyčerpaný? Máte pocit, že vaše telo neposlúcha? Voľakedy ste zjedli čokoľvek a nepriberali ste a teraz máte pocit, že priberiete aj z vody?

Pravdepodobne váš metabolizmus nefunguje tak, ako by mal. Dobrá správa je, že naše telo sa dokáže zregenerovať, ozdraviť a znovu naštartovať. Musíme však preto niečo urobiť. A určite nám nepomôže žiadna drastická diéta, hladovka ani zázračná tabletka.

Signály tela, že moja strava nie je dobrá

  • Nadváha a obezita
  • Únava a vyčerpanosť
  • Nervozita a náladovosť
  • Tráviace ťažkosti
  • Neustály hlad príp. hlad iba večer
  • Časté nachladnutia
  • Časté bolesti hlavy
  • Nespavosť

Neskúšajte rôzne diéty a neexperimentujte so svojim telom. Prídite a my vám poradíme, ako dosiahnuť ideálnu hmotnosť a pritom mať zdravé telo plné energie.


Ak dlhodobo konzumujeme potraviny s nízkym obsahom výživných látok, prípadne jeme v nepravidelných časoch a množstvách, pravidelne vynechávame stravu, pijeme málo vody, nehýbeme sa, neposilňujeme, náš metabolizmus prestane fungovať ako hodinky. Jednoducho povedané pokazí sa.

Regulátory chuť, odpor, hlad a sýtosť nám dávajú klamlivé signály. Chutia nám nezdravé potraviny a tie zdravé (napr. surová zelenina, ovocie, strukoviny) nám spôsobujú tráviace ťažkosti. Prichádza vyčerpanie a neskôr aj zdravotné komplikácie.

Ako opäť naštartovať spomalený metabolizmus?

Moja odpoveď je paradoxne jedením. V centre Medibalance najprv urobíme dôkladnú nutričnú diagnostiku, ktorá zahŕňa osobnú konzultáciu, bioimpedančnú analýzu zloženia tela, zdravotný stav a históriu v stravovaní. Medibalance nutričná diagnostika tvorí základ pre spracovanie komplexného výživového plánu. Dodržiavaním jedálnička na mieru a jednoduchých pravidiel sa vaše telo postupne dostane do svojej ideálnej hmotnosti. Prichádza aj zdravotné zlepšenie, prílev energie a spomalenie procesu starnutia.


Funguje komplexný výživový plán rovnako každému klientovi? Koľko priemerne trvá želaná redukcia hmotnosti?

Výživový plán vychádza z individuálnej nutričnej diagnostiky. Vstupné údaje má každý iné a  jedálničky sú každému klientovi doslova ušité na mieru. Tempo redukcie má však každý iné. Klienti, ktorí prešli častými diétami chudnú zväčša pomalšie. Ich telo zareaguje neskôr. Niekedy majú títo klienti, práve preto, že majú návyk stravu často meniť, slabšiu výdrž. Nechce sa im čakať a najradšej by ten pomalší nástup urýchlili nejakou ďalšou zmenou stravy. Mojou prácou je ich urdžať a motivovať. Každý zredukuje a jeho redukcia je trvalá.  


V MEDIBALANCE Centre výživy a redukcie hmotnosti vám urobíme podrobnú analýzu tela. Na základe výsledkov vám poradíme, ako dosiahnuť a trvale udržať ideálne parametre kompozície tela.   


Na základe individuálnych parametrov ponúkame 2 základné programy: NUTRIPLAN a NUTRIPLAN ONLINE.

NUTRIPLAN je postavený na osobných konzultáciách v centre MEDIBALANCE. V priebehu 12 mesiacov absolvujete 10 individuálnych stretnutí a meraní.

NUTRIPLAN ONLINE je program postavený na komunikácii cez mail a telefón. V priebehu 3 mesiacov absolvujete 4 telefonické alebo emailové konzultácie.


Testy potravinových intolerancií

Máte dlhodobo tráviace ťažkosti, problémy s pleťou alebo bolesti hlavy? Vedeli ste, že ich príčinou môže byť aj alergia na potraviny? Vyšetrenie oneskorenej potravinovej alergie (IgG) predstavuje účinný spôsob, akým možno odhaliť telu škodlivé potraviny. Správnou úpravou stravy dokážete eliminovať jednotlivé symptómy jednoducho, rýchlo, ale najmä účinne.

Na základe individuálnej konzultácie a dohody vám odporučíme vyšetrenie na 44 alebo 90 základných potravinových alergénov. Podrobné zoznamy potravín nájdete priamo v produkte (viac info).

V prípade potreby realizujeme aj ďalšie doplnkové vyšetrenia: skríning celiakie, vyšetrenie laktózovej intolerancie, vyšetrenie histamínovej intolerancie, vyšetrenie intolerancie cukru (laktóza a fruktóza).